Žiaci našej školy si ani tento školský rok nezabudli pripomenúť Deň Zeme. Tvorivými aktivitami, ktoré plnili počas celého týždňa na rôznych vyučovacích hodinách, si tak chceli zdôrazniť význam našej planéty:
- rozprávali o dôležitosti triedenia odpadu,
- vyslovili sľub planéte Zem. To, ako ju budú chrániť, napísali a ilustrovali.
- pripomenuli si „deň Zeme“ vysádzaním rastlín do črepníkov, vyvýšených záhonov a skrášlením svojej triedy. O zasadené rastlinky sa budú starať.
- deň Zeme si pripomenuli vlastnými projektami k tejto téme,
- s pani učiteľkami sa zhovárali o význame ochrany životného prostredia a pozreli si video s ekologickou tematikou,
- v areáli ZŠ, obce a okolia jazera zbierali odpad do vriec, aby sme sa všetci cítili vo vyčistenom prostredí príjemne,
- uskutočnili vychádzku do okolitej prírody spojenú s obdivovaním krás našej krajiny,
- pripravili si „Žeruchové hody“ – nezabudli pohostiť pani učiteľky, seba aj tety kuchárky.

